Colectie de povestiri inspirate din realitatea de zi-cu-zi

13 dec. 2009

Râde cine poate!

Este greu sa credem ca a fost doar o întâmplare!
Borusia Mönchengladbach a jucat si a câsigat cu 5:3 în fata dar si cu ajutorul echipei Hanover 96!
În al 15 minut, Haggui marcheaza în propria poarta! Deci 1:0
Minutul 22, scorul devine 2:0 dupa ce Friend Leveis marcheaza cap, în poarta aparata de Haggui...
În minutul 36, Ya Konan reuseste sa marcheze, de la 5 metri, scorul devenind 2:1
Minutul 58...Djakpa reuseste din nou un autogol...sutând de la 17 metri în propria poarta, deci scorul devine 3:1.
În minutul 68, tabela arata 4:1 dupa ce Bradley cu lovitura libera sa strapunga zidul celor de la Hanover 96!
Ya Konan marcheaza de la 6 metri si scorul devine 4:2 în minutul 69, pentru ca însa în minutul 84 acesta sa primeasca cartonasul galben si imediat rosu, pentru faulturi repetate!
În minutul 87 Schulz nimereste poarta si scorul este 4:3...nu pentru mult timp, deoarece în minutul 90+3 Haggui reuseste al treilea autogol al partidei si meciul se încheie cu scorul de 5:3!
Multora nu le-a venit sa creada! asteptam criticile specialistilor!